Pellentesque mollis nec orci id tincidunt. Sed mollis risus eu nisi aliquet, sit amet fermentum justo dapibus.
- (+55) 254. 254. 254
- Info@la-studioweb.com
- Helios Tower 75 Tam Trinh Hoang Mai - Ha Noi - Viet Nam
© 2019 Airi All rights reserved
Zheng zopakoval Snydera, když zdůraznil způsoby, jakými mohou lidé chránit zdraví svého mozku.
"Fyzické zdraví a kognitivní zdraví nejsou oddělené – spolu souvisí," řekl. "Snažte se trávit více času fyzickou aktivitou a věnujte pozornost svým kardiovaskulárním rizikovým faktorům."
Novinky WebMD z HealthDay
ZDROJE: Hui Zheng, Ph.D., docent, sociologie, Ohio State University, Columbus; Heather Snyder, Ph.D., viceprezidentka pro lékařské a vědecké operace, Alzheimer’s Association, Chicago;Journals of Gerontology: Social Sciences, 29. července 2020 online Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.
24. února 2020 – Matematička, ikona a pro mnohé hrdinka Katherine Johnsonová byla skutečně průkopníkem.
Johnson se narodil v roce 1918 v Západní Virginii a pokračoval v prolomení bariér jako žena a jako Afroameričan. Byla brilantní v matematice a stala se jednou z prvních žijících "počítače“ NASA najala, aby pomohla s pečlivými výpočty potřebnými ve světě, kde skutečné počítače byly vzácné, obrovské a pomalé.
Byla najata, aby se stala součástí Langley Research Center NASA v Hamptonu, VA, a nakonec Space Task Force. V těch prvních dnech amerického vesmírného programu byly výpočty vesmírných letů prováděny ručně. Johnson vypočítal vesmírný let Alana Sheparda v roce 1961, první v zemi.
Práce, kterou ona a další Langleyho „počítače“ dělali, byla zaznamenána v bestselleru Hidden Figures, který se později stal filmem nominovaným na Oscara.
Prezident Barack Obama udělil Johnsonovi v roce 2015 prezidentskou medaili svobody.
Johnson zemřel v pondělí ve věku 101 let.
Stručný přehled zpráv o zdraví WebMD Recenze: Arefa Cassoobhoy, MD, MPH dne 24. února 2020
Zaměstnanci HealthDay Reportér Dne zdraví
PONDĚLÍ, 25. listopadu 2019 (HealthDay News) – Soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburgová byla v neděli propuštěna z nemocnice poté, co byla v pátek přijata se zimnicí a horečkou.
Zprávu o jejím uzdravení a návratu domů vydala mluvčí soudu, Zprávy ABC hlášeno.
Šestaosmdesátiletý muž byl poprvé vyšetřen v pátek v nemocnici ve Washingtonu, DC poté, co se necítil dobře. Poté byla převezena do The Johns Hopkins Hospital v Baltimoru. V sobotu se její horečka a zimnice snížily po intravenózní antibiotické léčbě a tekutinách, řekla mluvčí.
Pro Ginsburga, který v srpnu dokončil léčbu rakoviny slinivky břišní, to byl z hlediska zdraví těžký rok.
Poté, co byl nádor poprvé diagnostikován na konci července, dostal Ginsburg třítýdenní kurz zaměřeného záření v Memorial Sloan Kettering Cancer Center v New Yorku.
"Nádor byl definitivně vyléčen a nikde jinde v těle nejsou žádné známky onemocnění," řekl tehdy soud. "Soudce Ginsburg bude i nadále podstupovat pravidelné krevní testy a skenování. V tuto chvíli není potřeba žádná další léčba."
To bylo počtvrté, co Ginsburg bojoval s rakovinou. V roce 1999 podstoupila operaci k léčbě rakoviny tlustého střeva a v roce 2009 byla léčena na rakovinu slinivky v raném stadiu. Koncem loňského roku jí byly odstraněny dva rakovinné uzliny z levé plíce.
Historie odrazů od zdravotních neúspěchů neulevila nervům liberálů, kteří se obávají, jak dlouho ještě může Ginsburg sloužit, protože rovnováha Nejvyššího soudu se posouvá doprava se dvěma nedávnými jmenovanými prezidentem Donaldem Trumpem, Brettem Kavanaughem a Neilem Gorsuchem. .
Ale Ginsburg připisuje její tvrdou pracovní morálku její schopnost překonat zdravotní problémy. Podle Zprávy ABC, v pátek se zúčastnila pravidelné týdenní soukromé konference Nejvyššího soudu a objevila se také na venkovní akci. Ginsburg také udržuje hektický cestovní plán.
"Myslím, že moje práce je to, co mě zachránilo," řekl Ginsburg Zprávy ABC v září, "protože místo toho, abych se zabýval svými fyzickými nepohodlími, pokud mám nějaký názor, který bych napsal nebo si ho přečetl, vím, že to prostě musím udělat a musím to překonat."
Ginsburg byl poprvé jmenován do Nejvyššího soudu v roce 1993 bývalým prezidentem Billem Clintonem. Je nejstarší soudkyní u soudu.
Ginsburg důsledně bojoval za práva žen. V roce 1971 pomohla spustit projekt ženských práv Americké unie občanských svobod (ACLU). V letech 1973 až 1980 sloužila jako generální rada ACLU.
V posledních letech si Ginsburg získala popularitu na sociálních sítích se svou vlastní přezdívkou, "Notoricky známý R.B.G." Byla také předmětem nedávného dokumentu a o jejím životě byl natočen film.
Ginsburg se narodil v Brooklynu, New York, v roce 1933, podle webu Nejvyššího soudu USA. Provdala se za Martina Ginsburga a měli spolu dceru a syna. Získala bakalářský titul na Cornell University a navštěvovala právnické fakulty Harvardu a Kolumbie.
Novinky WebMD z HealthDay
ZDROJE 24. listopadu 2019, prohlášení, U.S. Nejvyšší soud;Zprávy ABC Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.
Od Roberta PreidtaReportér Dne zdraví
PÁTEK, 11. prosince 2020 (HealthDay News) – Podle nové studie mohou vysoké dávky vitamínu D u seniorů riziko pádů spíše zvyšovat, než je snižovat.
Předběžné studie naznačovaly, že vitamín D může zvýšit svalovou sílu a zlepšit rovnováhu, takže výzkumníci Johns Hopkins zkoumali, zda vysoké dávky vitamínu D mohou snížit riziko pádů u lidí ve věku 70 let a starších.
Ale vyšetřovatelé zjistili, že velké dávky doplňků vitamínu D nebyly v této věkové skupině o nic lepší v prevenci pádů než nízké dávky.
"Vyšší dávky nemají žádný přínos, ale existuje několik signálů potenciálního poškození," Autor studie Dr. Lawrence Appel uvedl v tiskové zprávě Hopkinse.
"Spousta lidí si myslí, že když to trochu pomůže, hodně to bude lepší. Ale pro některé vitamíny představují vysokodávkové doplňky více rizik než výhod. Existuje reálná možnost, že vyšší dávky vitaminu D zvyšují riziko a závažnost pádů," řekl Appel, profesor medicíny se společnými schůzkami v epidemiologii, mezinárodním zdraví a ošetřovatelství.
Užívání 1 000 nebo více mezinárodních jednotek za den (IU/den), což odpovídá 25 mikrogramům/den vitaminu D, nebylo lepší než 200 IU/den při prevenci pádů, podle studie, kterou financoval americký Národní institut dne Stárnutí.
Výsledky byly zveřejněny 8. prosince v časopise Annals of Internal Medicine.
Výzkumníci také zjistili, že dávky doplňku vitaminu D 2 000 a 4 000 IU/den zřejmě zvyšují riziko a závažnost pádů ve srovnání s 1 000 IU/den, což je relativně běžná dávka pro čistý doplněk vitaminu D.
Dalším zjištěním bylo, že vážné pády a pády vyžadující hospitalizaci se vyskytovaly častěji u starších lidí, kteří užívali 1 000 nebo více IU/den, než u těch, kteří užívali 200 IU/den (asi polovina typické dávky nalezené u multivitaminů).
Starší lidé by si měli promluvit se svými lékaři o riziku pádu a hladinách vitaminu D, aby zjistili, zda pokračovat v užívání doplňků vitaminu D, doporučil Appel.
Více informací
Harvard School of Public Health má více o vitamínu D a zdraví.
ZDROJ: Johns Hopkins Medicine, tisková zpráva, 8. prosince 2020
Novinky WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.
Autor: Steven Reinberg Reportér Dne zdraví
ČTVRTEK, 30. ledna 2020 (HealthDay News) – Po čtyřech letech poklesu se v roce 2018 zvýšila průměrná délka života ve Spojených státech, informovali ve čtvrtek zdravotníci.
Skok v dlouhověkosti přichází v důsledku poklesu úmrtí na předávkování opiáty poprvé za 28 let, stejně jako úmrtí na šest z 10 hlavních příčin.
Nová data by mohla být zábleskem dobré zprávy pro zdraví Američanů, přičemž nedávný pokles průměrné délky života zpočátku zpochybňoval pokrok dosažený za poslední desetiletí.
"Tříletý trend střední délky života pro celkovou populaci buď klesající, nebo setrvalý, se zastavil s nárůstem střední délky života v roce 2018," řekl vedoucí výzkumník Kenneth Kochanek z Národního centra pro zdravotní statistiku (NCHS) amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.
"Pokles úmrtnosti na neúmyslná zranění v roce 2018 je opačný než trend z let 2014 až 2017," přidal.
"Od roku 2014 do roku 2017 ke snížení střední délky života nejvíce přispěl nárůst úmrtí na neúmyslná zranění, přičemž pokles úmrtnosti na rakovinu tuto změnu střední délky života kompenzoval," řekl Kochánek.
Mezi lety 2010 a 2014 se naděje dožití zvýšila ze 78,7 let na 78,9 let, poté mezi lety 2014 a 2017 klesla ze 78,9 let na 78,6 let.
Ale v roce 2018 se vrátila na 78,7 roku, což je stále pod vrcholem 78,9 roku v roce 2014, řekl Kochánek.
Mezi 10 hlavních příčin úmrtí ve Spojených státech patří srdeční choroby, mrtvice, chronické respirační onemocnění, Alzheimerova choroba, cukrovka, chřipka, onemocnění ledvin, sebevraždy, rakovina a nehody.
Mezi lety 2017 a 2018 se na prodloužení naděje dožití nejvíce podílelo snížení úmrtí na rakovinu a neúmyslná zranění, přičemž změnu délky života vykompenzovalo zvýšení úmrtnosti na chřipku a zápal plic, dodal Kochánek.
Podle Dr. Howarda Koha, profesora na Harvardu T.H. Chan School of Public Health v Bostonu, "Po letech stagnace a klesající průměrné délky života v USA je toto jednoroční zvýšení rozhodně vítanou zprávou."
Ale je potřeba podrobnější hodnocení v průběhu času, aby bylo možné posoudit, zda se klesající trendy skutečně obracejí, řekl.
Další odborník souhlasil, že prodlužování délky života je vítanou zprávou, kterou je však třeba brát s rezervou.
"Je to dobrá zpráva, že se očekávaná délka života v USA o jeden rok prodloužila, čímž se přerušil její pokles za poslední tři roky, ale celkový obraz zůstává bezútěšný," řekl Dr. Steven Woolf, emeritní ředitel a hlavní poradce Centra pro společnost a zdraví na Virginia Commonwealth University School of Medicine v Richmondu.
Po mnoho let byla průměrná délka života v jiných bohatých zemích vyšší než ve Spojených státech a jejich průměrná délka života stoupala, řekl Woolf.
Nárůst střední délky života mezi lety 2017 a 2018 je statisticky významný, ale čas ukáže, zda se udrží, dodal. K podobnému nárůstu došlo v letech 2013 až 2014, než v následujícím roce klesl.
Mezi další zjištění ve zprávě patří:
Mezi 10 hlavními příčinami úmrtí vzrostla pouze sebevražda a zápal plic související s chřipkou. Více než polovina prodloužení průměrné délky života v roce 2018 byla způsobena menším počtem úmrtí na rakovinu a nehod. Úmrtí na předávkování drogami klesla od roku 2017 do roku 2018 o 4 %, z přibližně 70 200 v roce 2017 na téměř 67 400 v roce 2018. Většina úmrtí na předávkování drogami (90 %) byla neúmyslná. Úmrtí na předávkování drogami v roce 2018 kleslo ve 14 státech a v District of Columbia. V celé zemi byla úmrtnost z předávkování 20,7 na 100 000 v roce 2018 a 21,7 v roce 2017. Míra úmrtí na předávkování drogami, jako je fentanyl, analogy fentanylu a tramadol, vzrostla od roku 2017 do roku 2018 o 10 %. Mezi lety 2012 a 2018 se míra úmrtí na předávkování drogami z kokainu více než ztrojnásobila a z drog, jako je metamfetamin, pětkrát.
Koh poukázal na to, "zatímco celkový pokles úmrtí na předávkování drogami je pozoruhodný a musí pokračovat, rostoucí úmrtnost na syntetické opioidy – stejně jako na kokain a metamfetamin – představuje další znepokojivou vlnu pokračujícího národního problému s https://recenzeproduktu.top/ užíváním návykových látek."
Woolf dodal, že je dobrou zprávou, že se počet smrtelných předávkování drogami snížil.
"Ale i toto je třeba uvést na pravou míru," řekl. "Je stále vyšší než v roce 2016 a znepokojivě vyšší než v posledních dvou desetiletích."
Zpráva byla zveřejněna 30. ledna v CDC NCHS Data Brief.
Novinky WebMD z HealthDay
ZDROJE: Kenneth Kochanek, Národní centrum pro zdravotní statistiku (NCHS), Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA; Howard Koh, M.D., MPH, profesor, Harvard T.H. Chan School of Public Health, Harvard Kennedy School, Boston; Steven Woolf, M.D., M.P.H., emeritní ředitel a hlavní poradce, Center on Society and Health, Virginia Commonwealth University School of Medicine, Richmond; 30. ledna 2020NCHS Data Brief Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.
Poznámka redakce: Tento příběh byl aktualizován 24. října zprávou o propuštění prezidenta Jimmyho Cartera z nemocnice.
22. října 2019 — Bývalý prezident Jimmy Carter (95) byl propuštěn z nemocnice, kde se léčil s drobnou zlomeninou pánve. Carter utrpěl zlomeninu poté, co upadl ve svém domě v Plains, GA.
Carterová byla propuštěna ve čtvrtek z Phoebe Sumter Medical Center, podle tiskové zprávy Carter Center.
"Těší se, že se bude nadále zotavovat ve svém domě v Plains ve státě Georgia, a děkuje všem za jejich milá přání," řeklo vydání.
Je to druhý pád, který Carter zažil v posledních týdnech. Začátkem října potřeboval 14 stehů nad okem poté, co upadl a doma se praštil do hlavy. Po pádu odjel Carter do Nashvillu, aby se zúčastnil 36. projektu Carter Work Project s Habitat for Humanity.
V roce 2019 také upadl ve svém domě a zlomil si kyčel.
V roce 2015 podstoupil Carter léčbu rakoviny jater a melanomu, které se rozšířily do jeho mozku.
Carter, známý svou humanitární prací, i nadále držel aktivní plán.
"V posledních měsících jsme se omezili. Mně je 92, jemu 95 a řekli jsme si, že je načase přestat každý den nepřetržitě pracovat," Jeho manželka Rosalynn Carterová to řekla novinářům začátkem tohoto měsíce. Řekla, že mají nabitý program a každý měsíc cestují do Atlanty, aby trávili čas v Carter Center.
"Když budu muset, zastavím se. Ale nepřestanu, dokud nebudu muset," Jimmy Carter řekl CNN.
WebMD Health News Recenze: Neha Pathak, MD dne 22. října 2019
Tisková zpráva, Carter Center.
CNN: “Jimmy Carter hospitalizován po pádu v Georgii doma.”
Emory Winship Cancer Institute: „Fmr. Prezident Jimmy Carter.”
Autor: Serena Gordonová Reportér Dne zdraví
PONDĚLÍ, 30. září 2019 (Zprávy ke dni zdraví) – Téměř 1 z 10 seniorů v USA nemá dostatek jídla, ukazuje nová studie.
A pro osoby mladší 65 let, které mají nárok na Medicare, protože jsou zdravotně postižené, mohou 4 z 10 hladovět, dodali vědci.
"Lidé neustále mluví o Medicare a o tom, jak ji vyladit a zlepšit přístup k péči, ale tyto druhy sociálních problémů [hlad] mohou být stejně velkým problémem," řekla autorka studie Jeanne Maddenová z Northeastern University v Bostonu.
Madden řekl problém tomu, co vědci nazývají "potravinová nejistota" není nový. Oficiálně je to definováno jako neschopnost získat dostatek jídla z finančních důvodů.
Řekla, že v rámci systému zdravotní péče se dělají věci, které se snaží tento problém vyřešit, jako je screening pacientů na problém a poskytování pacientům přístup k sociálním pracovníkům, kteří jim mohou pomoci najít jim dostupné služby, jako je program doplňkové nutriční asistence (SNAP). ) od federální vlády USA.
"Ale je to systémový problém a lidé opravdu bojují. Řešit to pouze v systému zdravotní péče je jen zastavení krvácení," dodal Madden.
Ve studii se ona a její tým podívali na data od téměř 10 000 lidí, kteří se zúčastnili průzkumu Medicare v roce 2016.